Warning: Declaration of Main::FillTemplate($fill) should be compatible with Template::FillTemplate() in /var/www/eku_pases/apskats/Templates/Main.php on line 0
dome
gerbonis
Kuldīgas pilsēta
OBJEKTA PASE
Sākums >> Kalna iela 22 >> Fakti
Karte
Attēls
Vēstures fakti

ü      Kalna ielas 22 kreiso pusi kādreiz noslēdza divstāvu nams, ar galu cieši piekļaujoties Alekšupītes krastam. Tas bija pazīstams kā senākā pilsētas skolas ēka.
ü      Pirmais stāvs bija mūra, bet otrais – no koka. Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda 1567. gada 28. februārī izdotais lēmums paredzēja ne tikai celt daudzas jaunas baznīcas Kurzemē, bet arī ierīkot skolas, tai skaitā Kuldīgā.
ü      Speciālu skolas ēku (iespējams, 17. gadsimta vidū) uzbūvēja par pilsētas rātes un pilsoņu līdzekļiem.
ü      1806. gada 23. maijā Kuldīgā atvērta apriņķa skola, 1887. gadā tā pārveidota par privātu zēnu skolu. To vadīja inspektors H.Meders, tādēļ bieži vien tika lietots nosaukums Medera skola.
ü      Savukārt 1901. gadā šo mācību iestādi pārveidoja par četrklasīgu tirdzniecības skolu, „lai izvairītos no neizturamā Rīgas kuratoru un neizglītoto tautskolu inspektoru spiediena” Skola darbojās līdz Pirmajam pasaules karam.
ü      Izzudušās ēkas vietā Kalna ielā 22 kādreiz bija iecere būvēt bijušās ūdenssaimniecības pārvaldes kantori. Šobrīd īpašumu iegādājies uzņēmējs Uģis Tabors.
ü      18.08.2005 Iesniegts projekts (Akcepta Nr. 83) Nelikumīgo būvju garāžas nojaukšana.